Klima Servisi

Klima Servisi

Klima servisi cihazınız için gereken tüm bakım, onarım, montaj ve temizleme hizmetlerini yerine getirmektedir. Uzun süreli kullanımlarda klima içerisinde toz birikimi ve buna bağlı olarak tıkanma durumları gerçekleşmektedir. Bu da kullanıcılara fazla elektrik tüketimi olarak dönmektedir. Faturalarınızda tasarruf etmek istiyorsanız arge teknik servis olarak sizlere çözümler sunuyoruz. Uzman teknik ekibimiz yerinde inceleme yaparak sorunları tespit etmektedir. Hızlı bir şekilde aksiyon alarak klimanızın tüm bakımlarını gerçekleştirmektedir. Bu sayede soğutma ve ısıtma için maksimum verimi alabilirsiniz. Ayrıca ev ekonominize de pozitif bir katkıda bulunmuş olacaksınız.

Bir klimanın uzun ömürlü olabilmesi için düzenli olarak klima servisi çalışanları tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu işlem geciktirilirse beklenen performansı ortaya koyamamaktadır. Aynı zamanda içerisinde üreyebilecek bakteriler de sağlığınızı etkileyebilmektedir. Solunum yollarına bağlı rahatsızlıkların pek çoğu servis işlemi uygulanmayan klimalar nedeniyle meydana gelmektedir. Kullanım alanlarınızda temiz hava akışı olmasını istiyorsanız www.argeteknikservis.net web sitesi üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Müsait olduğunuz zaman diliminle ekibimiz adresinize gelerek profesyonel bir şekilde işlemleri gerçekleştirecektir. Memnuniyetinizin sağlanması açısından tüm detaylar gözden geçirilecektir.

Klima servisi çağırılması için tavsiye edilen miktar yılda 4 keredir. Bu periyodu takip etmeniz son derece önemlidir. Odalarınızda ya da salonunuzda oluşan tozlar cihazın içerisine girmektedir. Gün boyu açık kaldığını düşündüğümüzde bir süre sonra sorunlar meydana çıkacağı aşikârdır. Temiz bir şekilde kalmasını istiyorsanız istediğiniz her an arge teknik servis firması yanınızda olacaktır. Tecrübeli çalışanlarımız klima için tüm servis gerekliliklerini yerine getirmektedir. Aklınıza takılan her konuda sizlere yardım sağlamaktadır. Bakım işlemlerinin yanı sıra arıza, montaj ve kurulum adımlarını da özenli bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Duvara monte edilen klima dışında motor ünitesinin de stabil çalışması da son derece önem arz etmektedir. Güvenliğiniz için ünite takılma işlemi binanın dış cephesine yapılmaktadır. Buna istinaden doğa koşullarından etkilenebilmektedir. Kirlenme, kabloları yerinden çıkması ya da küflenme benzeri olaylarla sıkça karşılaşılmaktadır. Hava sirkülasyonunu gerektiği gibi işleyemediği zamanlarda da istenmeyen durumlar ortaya çıkabilmektedir. Tüm bunları önlemek için içeride bulunan cihaz gibi dış ünite için de klima servisi tercih edilmelidir. Randevu alarak ekibimizin gerekli müdahaleleri yapmasını sağlayabilirsiniz.

Günümüzde pek çok marka ve modele sahip klima satışı yapılmaktadır. Yapıları benzer olsa da ısıtma/soğutma kapasitesi (btu), elektrik sarfiyatı (A,A+,A++ vb.) ve farklı fonksiyonlara göre ayrışmaktadır. Dolayısı klima servisi bu cihazların tümüne hakim olmalıdır. arge teknik servis olarak eski ya da yeni cihazlarınız için bizimle iletişime geçmenizi rica ediyoruz. Verilecek servis hizmeti dahilinde klimanız ilk günkü çalışma prensibine yakın değerlere kavuşacaktır. Bu da yaşanabilecek olası arızaların önüne geçilmesi gibi faydalar ortaya çıkarmaktadır.

Klima Bakımı

Klima bakımı belirli zaman dilimlerinde yaptırılması gereken bir servis hizmetidir. Sıkça kullanılan klimaların bakımının aksatılmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü daha önce bahsettiğimiz gibi faturalarınızda yüksek rakamlar görmeye başlarsınız. Bunun nedeni hava giriş çıkışlarının güçleşmesi olmaktadır. Klimanız daha çok enerji tüketmeye çalışıyor ve harcanan kwh miktarı gün geçtikçe artıyor. O yüzden tüm parçalarının titizlikle temizlenmesi ve tozlardan arındırılması gerekmektedir. Bütün işlemleri ise teknik destek veren firmalara yaptırmak gerekir. Kendiniz yapmak istediğinizde yeterli bilginiz yok ise çok tehlikeli sonuçlar doğurabilecektir. En doğru seçim klima servisi çağırarak cihazınızı güvenli ellere teslim etmek olacaktır. Arge Teknik Servis firması olarak tüm bakım konularında yanınızda oluyoruz. Bulunduğunuz konuma gelerek yerinde bakım isteklerinizi karşılamaktan memnuniyet duyarız.

Klima bakımı sırasında neler yapılır? konusunu merak ediyor olabilirsiniz. İlk olarak aletin elektrikle olan bağlantısı kesilmektedir. İkinci olarak ön yüzünde bulunan filtre uygun bir şekilde çıkarılmaktadır. Yardımcı kimyasal malzemeler ile üstündeki kirler yok edilmektedir. Daha sonra gaz değerlerinin ölçümü yapılmaktadır. Eğer eksilme görülürse takviye edilmektedir. Düzgün çalışmasını sağlayan fanların da temizlenmesi sağlanmaktadır. Klima bakımına gelen teknik ekibin yanında bulunan özel aletler ile muazzam bir hijyen ortamı oluşturulmaktadır. Eğer sizin de klimanız kötü koku yaymaya başladıysa servis talep etmenin zamanı gelmiş demektedir. Hatta bunu beklemeden istediğiniz sıklıkta bakım için bizlerden destek alabilirsiniz. Bilindiği üzere yeni bir elektronik alet almanın maliyeti oldukça yüksek miktarlara çıkabilmektedir. O sebeple mevcut aletlerin ömrünü arttırmak için www.argeteknikservis.net web sitesinden faydalanabilirsiniz.

Klima Montajı

Almış olduğunuz klima için montaj işlemi ekstra uzmanlık gerektirmektedir. Çünkü dikkat edilmesi gereken çok sayıda husus bulunmaktadır. Kendi başınıza monte etmek kötü sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Bunları yaşamamak için montaj hizmeti sunan firmalar imdadınıza yetişmektedir. Çok dikkatli ve titiz davranarak sizlerin istediği biçimde klimanızı hazır hale getiriyoruz. Tüm parçaları doğru bir şekilde birleştirip evinizin tercih ettiğiniz konumuna yerleştirmekteyiz. Size ise rahat bir kullanımın keyfini çıkarmak kalıyor.

İç kısım dışında klimanın dış ünite montajı da hayati önem taşımaktadır. Genellikle dış cepheye koyulan ve içinde motor olan ünitenin iyi bir şekilde bağlanması şarttır. Yüksek katlarda oturanlar için ekstra bir güvenlik uygulanması gerekir. Çünkü ünite yerine tam oturtulamazsa düşme gibi istenmeyen sürprizler ortaya çıkabilir. Arge Teknik Servis şirketi olarak hem iç hem dış cihaz montaj işlemlerinizi kaliteli bir şekilde yapıyoruz. Uzun seneler boyunca klimanızdan verim alabilmeniz için gerekli tüm prosedürleri hayata geçirmekteyiz.

Klima Arıza

Beyaz eşyalarda istenmese de arızalar oluşabilmektedir. Beklenmedik zamanlarda yaşanan klima arıza durumları da can sıkıcı olabilmektedir. Böyle bir olayla karşılaştığınızda ilk akla gelen ise servise başvurmak olmalıdır. Bilinçsiz müdahaleler durumu daha da kötüye çevirebilmektedir. Arıza yaşandığı zaman bir işlem yapmadan direkt olarak servis ile iletişime geçmeniz çok daha güvenli olacaktır.

Arıza hallerinde genellikle klimanın ön panelinde bulunan dijital ekranda bir kod çıkmaktadır. Bu da bize neyden kaynaklandığı hakkında ipucu vermektedir. Çoğunlukla bu kodlar evrenseldir. Yani her marka için benzer rakam ve harfler yer almaktadır. Arıza meydana geldiğinde Arge Teknik Servis klima servisi olarak sizlere bir telefon kadar yakınız. Detaylı kontrolleri yaparak en hızlı şekilde onarım gerçekleştiriyoruz. Klima konforundan uzak kalmamanız için yetkili personellerimiz özenli bir yaklaşımla sorunlarınızı ortadan kaldırmaktadır.

Klima arızası neden olur? Konusuna da kısaca değinmek istiyoruz. Birkaç örnek ile başınıza gelebilecek arızaları görebilirsiniz.

  • Inverter tipi klimalarda fazla akım arızası
  • Gaz kaçağı arızası
  • Kompresörde yaşanan bozulmalar
  • Parçalar arası haberleşme aksamlarında bozulma
  • Fan pervanesinin dönmemesi veya motorunun arıza vermesi
  • Soğutucu devre sıcaklığının yükselmesi
  • Aşırı ısınma sonucu çalışmanın durması ve arıza vermesi
  • Dış ünite soketlerinin yerinden çıkması

 

Klima Temizleme

Klima temizleme uygulamaları da cihazın sağlıklı çalışması için gereklidir. Bu iş için özel imal edilmiş sprey formunda sıvılar bulunmaktadır. Fakat mekanik sistemlerin nasıl temizleneceğinin iyi bilinmesi gerekir. Aksi durumda parçalarda oksitlenme, paslanma ya da bozulmalar meydana gelebilir. Elektronik devrelerde hasarlar da oluşabilir. Hassas bir şekilde yaklaşım gerektiğinden dolayı klima servisleri bu işlemleri sizler için yapmaktadır. İç ünite ve dış ünitede oluşabilecek arızaların önüne geçebilmeniz böylelikle daha kolay olacaktır. www.argeteknikservis.net web sayfasından bizlere ulaşabilir ve klima temizlik için bilgi alabilirsiniz. İstenmeyen kokuların ve bakterilerin ortaya çıkmadan bertaraf edilmesi olanağını sağlamaktayız.

902166411615
Hemen Teknik Servis Çağır!
Hemen Servis Çağır! +90 (216) 641 16 15